Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Естонський портал COURTAL може стати основою нової автоматизованої системи документообігу у Вищій раді правосуддя. Про це йшлося на зустрічі 22 січня 2020 року у Вищій раді правосуддя, під час якої було презентовано естонську систему електронного судочинства – COURTAL.
Захід відбувся в рамках роботи Проектного офісу з імплементації результатів Проекту «Підвищення ефективності процесів Вищої ради правосуддя», започаткованого за підтримки Програми USAID «Нове правосуддя».
Участь у презентації взяли представники ВРП, Програми USAID «Нове правосуддя», Проекту Європейського Союзу «Право-Justice» та представники естонської компанії Net Group – розробника порталу COURTAL.
Як нагадав Микола Худик, керівник Проектного офісу з імплементації результатів Проекту «Підвищення ефективності процесів Вищої ради правосуддя», серед ключових рекомендацій Проекту – покращення роботи автоматизованої системи документообігу у Раді. На виконання цих рекомендацій ВРП звернулася до низки компаній, які спеціалізуються на розробці рішень з автоматизації бізнес-процесів, та отримала відгук естонської компанії, що спеціалізується саме на впровадженні IT-рішень у системі правосуддя.
«Саме досвід Естонії за участю Проекту може бути використаний у діяльності Вищої ради правосуддя, – зазначив керівник секретаріату Вищої ради правосуддя Сергій Пушкар. – Упровадження ЄСІТС – це складний, багатокомпонентний та довготривалий процес, тому ВРП докладає зусиль для модернізації та осучаснення бізнес-процесів саме у Раді. Ця презентація – початок роботи, результатом якої, сподіваюся, стане розробка ефективної системи документообігу у ВРП».
Система електронного судочинства COURTAL була впроваджена в Естонії п’ять років тому. «Компанія Net Group вибрала пріоритетом саме сектор правосуддя, – розповідає розробник системи COURTAL, менеджер компанії з питань електронного правосуддя Мартін Карнер. – Наше портфоліо напрацьовувалося за допомогою проектів в Естонії, на Близькому Сході, в Африці, у скандинавських країнах. Компанія працює 20 років, має більше 100 працівників… Ми не просто розробляємо продукт, а і працюємо над об’єднанням нашого продукту з іншими системами».
Як вказано на офіційному веб-сайті системи, COURTAL – це проста система документообігу для створення судових справ у суді та управління ними, використання якої дало змогу в Естонії витрачати на різні процеси у суді на 32 % менше часу, ніж витрачається у середньому в Європі.
З іншого боку, COURTAL – це зручна інтеграція взаємодії між судом та суміжними інститутами: прокуратурою, поліцією, адвокатурою, іншими інститутами сектору юстиції та зацікавленими сторонами, офіційними базами даних тощо.
Розробники системи стверджують, що впровадження COURTAL сприяло зростанню міжнародного рейтингу країни, оскільки ефективність судової системи відіграє важливу роль для оцінки простоти ведення бізнесу.
«Ми не проводимо оцифрування існуючої системи, – говорить Мартін Карнер. – Ми вирішуємо питання оцифрування процесів для того, аби не було втрати ефективності у цих процесах».
За його словами, автоматизація дає змогу економити кошти, поліпшити взаємодію усіх дотичних осіб, підвищити прозорість, підзвітність, забезпечити конфіденційність користувачів і даних. Системи багатомовні, гнучкі і їх можна кастомізувати під різні потреби і бізнес-процеси.
Учасники зустрічі домовилися про можливість тестування системи у Вищій раді правосуддя.
Джерело: Вища рада правосуддя