Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
9 серпня 2019 року керівник служби інспекторів Вищої ради правосуддя Єлфімов Олександр Васильович провів особистий прийом громадян, які звернулися до Вищої ради правосуддя і скаржилися на дії суддів першої та апеляційної інстанцій під час здійснення судочинства. Дехто із заявників цікавився станом розгляду дисциплінарних скарг, з якими попередньо звернулися до Вищої ради правосуддя.
Олександр Єлфімов вислухав заявників та повідомив, що Вища рада правосуддя є конституційним органом державної влади та суддівського врядування, який вправі діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Правосуддя в Україні здійснюється виключно судами та відповідно до визначених законом процедур судочинства. Делегування функцій судів, а також привласнення цих функцій іншими органами чи посадовими особами не допускаються.
Вища рада правосуддя відповідно до повноважень, визначених у статті 131 Конституції України та статті 3 Закону України «Про Вищу раду правосуддя», не вправі сприяти у вирішенні судових справ чи зобов’язувати суди до вчинення процесуальних дій, а також переглядати судові рішення (надавати їм правову оцінку).
Питання стосовно поведінки судді розглядається у Вищій раді правосуддя в межах процедури дисциплінарного провадження, що регламентовано Законом України «Про Вищу раду правосуддя» та розпочинається, зокрема, за дисциплінарною скаргою, поданою до Ради громадянином відповідно до вимог Закону України «Про судоустрій і статус суддів».
Заявникам, які скористалися правом на звернення з дисциплінарними скаргами до Вищої ради правосуддя, надано запитувану ними інформацію та додатково повідомлено, що член Вищої ради правосуддя згідно зі статтею 21 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» у своїй діяльності є незалежним від будь-якого незаконного впливу, тиску або втручання.
Скаржників про результати розгляду їхніх дисциплінарних скарг буде поінформовано в межах процедури здійснення дисциплінарного провадження.
Олександр Єлфімов на додаткове запитання щодо незгоди з рішенням Дисциплінарної палати про відмову у відкритті дисциплінарної справи зазначив, що відповідно до Закону України «Про Вищу раду правосуддя» рішення органу Вищої ради правосуддя ухвалюється більшістю членів Вищої ради правосуддя, які беруть участь у засіданні органу Вищої ради правосуддя, якщо інше не визначено цим Законом. Рішення про відмову у відкритті дисциплінарної справи ухвалюється Дисциплінарною палатою та оскарженню не підлягає. Підстави для відмови у відкритті дисциплінарної справи визначено у статті 45 зазначеного Закону.
Джерело: Вища рада правосуддя