Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
31 травня 2019 року заступник керівника секретаріату Вищої ради правосуддя Зуб Дмитро Степанович провів особистий прийом громадян, які скаржилися на дії суддів різних судових інстанцій. Додатково висловлювали незгоду із судовими рішеннями та просили розглянути питання про притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності.
Під час прийому Зуб Д.С. вислухав громадян та зазначив, що правосуддя в Україні здійснюється виключно судами відповідно до визначених законом процедур судочинства. Делегування функцій судів, а також привласнення цих функцій іншими органами чи посадовими особами не допускаються.
Вища рада правосуддя діє в межах повноважень, визначених статтею 131 Конституції України та статтею 3 Закону України «Про Вищу раду правосуддя», і не вправі зобов’язувати суди до вчинення певних процесуальних дій, у тому числі щодо розгляду конкретних судових справ.
Статус, повноваження, засади організації та порядок діяльності Вищої ради правосуддя визначаються Конституцією України, законами України «Про Вищу раду правосуддя», «Про судоустрій і статус суддів». Регламент Вищої ради правосуддя регулює процедурні питання здійснення нею повноважень.
Згідно зі статтею 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи не можуть приймати рішення, які скасовують судові рішення або зупиняють їх виконання.
Питання стосовно поведінки судді розглядається у Раді в межах її повноважень та процедури здійснення дисциплінарного провадження.
Скаржникам, які скористалися правом на звернення до Вищої ради правосуддя із дисциплінарною скаргою, повідомлено про перебування їхніх скарг на вивченні у членів Вищої ради правосуддя, які у своїй діяльності є незалежними від будь-якого незаконного впливу, тиску або втручання.
Дмитро Степанович повідомив громадян, які потребували надання правової допомоги, що для надання правової інформації, консультацій і роз’яснень із правових питань в Україні відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» діє адвокатура.
Законом України «Про безоплатну правову допомогу» передбачено право громадян на отримання в повному обсязі безоплатної первинної правової допомоги, а також можливість певній категорії осіб отримати безоплатну вторинну правову допомогу у випадках, передбачених цим Законом.
Зуб Д.С. відповів на усі поставлені запитання, надав громадянам відповідну інформацію, а також прийняв додаткові звернення, які підлягають розгляду відповідно до законодавства.
Джерело: Вища рада правосуддя