flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

В УКРАЇНІ ПОСИЛЯТЬ ВИМОГИ ЩОДО ОБЛАШТУВАНЬ БУДІВЕЛЬ ПАНДУСАМИ

12 листопада 2018, 16:07

В Україні планують посилити і зробити обов’язковими вимоги до безпечного улаштування пандусів для людей з інвалідністю. Про це повідомила прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ.

«Ми ініціювали і вже завершуємо роботу над розробкою абсолютно нових ефективних ДБН, в яких будуть значно розширені та посилені вимоги до влаштування безбар’єрного простору. Вони будуть адаптовані до європейських норм та міститимуть реальні приклади того, як це має бути на практиці. Зокрема, щодо безпечного та ефективного влаштування пандусів», – написав заступник Міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.

Нові ДБН планується прийняти найближчим часом.

У проекті нових ДБН, які зараз перебувають на стадії розробки, чітко визначено умови, за яких має розміщуватися пандус. Так, біля входу до будівель та на шляхах руху до них (наприклад, пішохідних переходах або ділянках пішохідного руху з нахилом понад 5%) мають проектуватися зовнішні пандуси. Для забезпечення доступності всередині будівель поряд зі сходами повинні влаштовуватися внутрішні пандуси. Безпечний нахил зовнішнього пандусу не може перевищувати 8%, внутрішнього — 10-12%. При цьому, максимальна висота кожного підйому не повинна складати більше 0,8 м, а за висоти підйому до 3,0 м і більше пандуси слід замінювати підйомними пристроями.

Усі пандуси повинні обов’язково мати неслизьку рівну поверхню та поручні з обох боків, які відрізняються контрастним кольором. Ширина пандуса при однобічному русі має складати 1,2 м, при двобічному — 1,8 м.

Також у разі необхідності зовнішні пандуси можна проектувати з підігрівом поверхні або навісом чи укриттям.

Проект нових ДБН розробляється ПАТ “КиївЗНДІЕП” на заміну діючого ДБН В.2.2-17:2006 «Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення».

Джерело: Українське право