flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Члени Вищої ради правосуддя та інспектори ВРП взяли участь у семінарі «Дисциплінарне провадження щодо суддів та прокурорів в Україні»

22 жовтня 2018, 16:55

Члени Вищої ради правосуддя та інспектори ВРП взяли участь у дводенному семінарі «Дисциплінарне провадження щодо суддів та прокурорів в Україні», який відбувся 20–21 жовтня 2018 року в Києві за підтримки Програми USAID «Нове правосуддя» та Ради Європи.

Мета заходу – навчити учасників використовувати нові підходи і провідну практику Португалії, Румунії та США щодо проведення перевірок за скаргами на неналежну поведінку суддів і здійснення дисциплінарного провадження стосовно суддів та прокурорів.

Професійні та поважні експерти – суддя апеляційного суду Лісабонського судового округу (Португалія) Жозе Мануель Кардозо, виконавчий директор Комісії з питань суддівської поведінки округу Вашингтон (США) Дж. Рейко Колнер, директор Судового інспекторату (Румунія) Міхаіл-Драгос Міхаіл – ознайомили учасників семінару з дисциплінарними практиками своїх країн, поділились власним досвідом та думками щодо удосконалення дисциплінарних процедур.

Інспектори Вищої ради правосуддя мали можливість отримати нові знання та навички, ознайомитися з підставами дисциплінарної відповідальності в європейських країнах та США, обговорити практичні аспекти розслідувань неправомірної поведінки суддів і застосування дисциплінарних стягнень.

Учасники обговорили принципи й методи, а також психологічні аспекти спілкування із суддями під час здійснення дисциплінарного провадження.

Корисними для інспекторів ВРП були практичні завдання та вправи, за допомогою яких вони мали можливість переконатися у правильності застосування основних методів і підходів у дисциплінарних провадженнях.

Зокрема, наголошено на тому, що під час здійснення дисциплінарних процедур важливо дотримуватись принципів суддівської незалежності, справедливості, об’єктивності та безсторонності. Водночас і судді повинні з розумінням ставитись до таких процедур, усвідомлюючи власну відповідальність перед суспільством, що передбачає певні обмеження як щодо поведінки, так і способу життя.

Учасники відзначили, що такі заходи є дуже важливими й корисними, оскільки дають можливість підвищити свій професійний рівень, враховуючи міжнародний досвід і безпосередньо отримуючи інформацію від фахових експертів.

 

Джерело: Вища рада правосуддя