flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Світовий Банк та Європейська Комісія розпочинають регулярні дослідження щодо правосуддя в Україні (EC-World Bank Justice Survey)

02 жовтня 2018, 16:57

1 жовтня 2018 року у Вищій раді правосуддя відбулася зустріч Голови Вищої ради правосуддя Ігоря Бенедисюка із представниками спільної місії Світового Банку та Європейської Комісії. Учасники зустрічі обговорили ініціативи щодо проведення в Україні регулярних досліджень стану правосуддя в рамках співпраці з країнами Східного партнерства.

Участь у зустрічі від місії взяли провідний спеціаліст з питань державного сектору та співкерівник проекту Justice Survey Девід Бернштейн і представник Генерального директорату з питань юстиції та споживачів Європейської Комісії Ян Петрі. Від секретаріату ВРП: начальник відділу міжнародного співробітництва Владислав Гуртенко та головний спеціаліст цього відділу Дар’я Богатчук, начальник управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності Оксана Лисенко.

За словами Д.Бернштейна, це перший проект Світового Банку у сфері судочинства, який запроваджується в Україні. Ян Петрі також наголосив, що дослідження є універсальним комплексним інструментом і дає змогу оцінити стан справ у судових системах країн, спланувати необхідні напрями змін та оцінити результати цих змін за деякий час.

Комплексне опитування щодо правосуддя (EC-World Bank Justice Survey) впроваджуватиметься Світовим Банком у партнерстві з Європейською Комісією. Очікується проведення не менше двох досліджень. Проект розрахований до 2020 року та стосуватиметься ефективності, якості, незалежності правосуддя з погляду як суддів, так і представників адвокатури, прокуратури, учасників судових процесів та широкої громадськості. Результати першого дослідження будуть презентовані у першій половині наступного року.

Під час зустрічі йшлося про організаційні питання та участь ВРП у вказаному процесі. Представники місії також прокоментували дорожню карту щодо проведення опитувань, обговорили ключові питання впровадження судової реформи.

Нагадаємо, що домовленості про співпрацю у цій сфері було досягнуто під час візиту української делегації за участю Голови Вищої ради правосуддя Ігоря Бенедисюка до Брюселя у 2017 році та участі у семінарі TAIEX, присвяченому питанням проведення опитувань та досліджень у секторі юстиції і правосуддя.

 Джерело: Вища рада правосуддя