flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

У Вищій раді правосуддя проведено особистий прийом громадян

13 серпня 2018, 16:13

10 серпня 2018 року керівник секретаріату Вищої ради правосуддя Сергій Пушкар провів особистий прийом громадян, які скаржилися на порушення судами різних інстанцій вимог законодавства України при здійсненні правосуддя, що призводить до ухвалення ними  судових рішень, з якими заявники не погоджуються.

З огляду на порушені заявниками питання Сергій Пушкар повідомив, що відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з частиною першою статті 2 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» статус, повноваження, засади організації та порядок діяльності Вищої ради правосуддя визначаються Конституцією України, законами України «Про Вищу раду правосуддя» та «Про судоустрій і статус суддів».

С.Пушкар зазначив, що Вищу раду правосуддя не наділено повноваженнями переглядати судові рішення (надавати їм правову оцінку). Процесуальний перегляд судових рішень здійснюється лише судами апеляційної та касаційної інстанцій з урахуванням визначених законом процедур судочинства.

Вища рада правосуддя діє виключно в межах повноважень, визначених статтею 131 Конституції України та статтею 3 Закону України «Про Вищу раду правосуддя», зокрема забезпечує здійснення дисциплінарним органом дисциплінарного провадження щодо судді.

Кожна особа має право звернутися до Вищої ради правосуддя стосовно поведінки судді з дисциплінарною скаргою (відповідної форми), яка підлягатиме розгляду в межах визначеної законодавством процедури.

Громадянам, які цим правом скористалися та просили повідомити щодо обставин розгляду їхніх дисциплінарних скарг, Сергій Пушкар надав необхідну інформацію, а також прийняв нові скарги, які буде розглянуто відповідно до законодавства України.

Оскільки громадяни порушували питання щодо необхідності розслідування корупційних правопорушень, керівник секретаріату ВРП наголосив, що відповідно до Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України» НАБУ є державним правоохоронним органом, на який покладається попередження, виявлення, припинення, розслідування та розкриття корупційних правопорушень, віднесених до його підслідності, а також запобігання вчиненню нових. Розгляд вказаних питань не належить до компетенції Вищої ради правосуддя.

 

Джерело: Вища рада правосуддя