flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

У Вищій раді правосуддя проведено прийом громадян

23 липня 2018, 16:37

20 липня 2018 року заступник Голови Вищої ради правосуддя Вадим Беляневич поспілкувався з громадянами, які записалися на особистий прийом та стверджували про недотримання суддями Токмацького районного суду Запорізької області, Жмеринського міського суду Вінницької області, Ставищанського районного суду Вінницької області, апеляційними судами Львівської та Закарпатської областей вимог законодавства України під час здійснення судочинства.

Громадяни також просили повідомити про стан розгляду поданих ними дисциплінарних скарг, які автоматизованою системою розподілено членам Вищої ради правосуддя. Заявники цікавилися, з-поміж іншого, порядком оскарження рішень Дисциплінарної палати про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності, а також підставами тимчасового відсторонення судді від здійснення правосуддя.

Вадим Беляневич вислухав поставлені громадянами запитання та з урахуванням викладених ними обставин поінформував, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Вища рада правосуддя є колегіальним, незалежним конституційним органом державної влади та суддівського врядування і вправі діяти виключно в межах повноважень, визначених у статті 131 Конституції України та статті 3 Закону України «Про Вищу раду правосуддя».

Питання стосовно поведінки судді розглядається у Вищій раді правосуддя в межах процедури здійснення дисциплінарного провадження. Суддю може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності з підстав, визначених у статті 106 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

Право на звернення зі скаргою щодо дисциплінарного проступку судді (дисциплінарною скаргою) та вимоги до такої скарги, визначені у статті 107 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

Громадянам, які таким правом скористалися та цікавилися станом розгляду поданих ними дисциплінарних скарг, Вадим Беляневич додатково надав необхідну інформацію.

Крім цього, заступник Голови Вищої ради правосуддя поінформував громадян, що порядок розгляду скарги на рішення Дисциплінарної палати про притягнення до дисциплінарної відповідальності судді визначено статтею 51 Закону України «Про Вищу раду правосуддя», порядок оскарження рішення Вищої ради правосуддя, ухваленого за результатами розгляду скарги на рішення Дисциплінарної палати, – статтею 52 цього Закону, а підстави тимчасового відсторонення судді від здійснення судочинства – статтею 62 вказаного Закону.

Громадян, які додатково звернулися до Вищої ради правосуддя, поінформовано, що подані ними під час особистого прийому звернення (скарги, заяви) підлягатимуть розгляду в межах повноважень Вищої ради правосуддя та з урахуванням вимог законодавства України.

 

Джнрнло: Вища рада правосуддя