flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

CEPEJ оприлюднено Звіт щодо визначення складності справ у судових системах та напрацьовано відповідні рекомендації

24 липня 2020, 16:44

Інформуємо, що Європейською комісією з питань ефективності правосуддя (CEPEJ) Ради Європи шляхом письмової процедури затверджено Звіт щодо визначення складності справ у судових системах.

Документ, підготовлений Робочою групою CEPEJ з питань судового тайм-менеджменту на основі дослідження експертів Шені Бенкін (Ізраїль) та Марко Фабрі (Італія), містить загальний огляд практик із визначення ступеня складності судових справ у 36 державах-членах Ради Європи та Сполучених Штатах Америки й покликаний сприяти більш виваженому їх розподілу залежно від судового навантаження. За результатами аналізу експертами напрацьовано 12 рекомендацій, що можуть стати корисними для створення механізму визначення складності судових справ у тих країнах, де це необхідно, або для удосконалення наявних механізмів у державах-членах Ради Європи.

Варто зазначити, що CEPEJ також затверджено Звіт з оцінки європейських судових систем. Зазначений документ готується один раз на два роки та охоплює особливості функціонування та поточні тренди систем правосуддя в державах-членах. 45 держав-членів РЄ, а також три країни-спостерігачі в CEPEJ – Марокко, Ізраїль та, уперше, Казахстан, взяли участь у згаданому циклі з оцінки. Оприлюднення цього звіту заплановано на жовтень поточного року після його представлення Комітету міністрів Ради Європи.

Водночас звертаємо увагу, що дані, зібрані CEPEJ з 2010 року в межах підготовки звіту з оцінки європейських судових систем, наразі доступні для ознайомлення в інтерактивній базі даних CEPEJ-STAT.

Довідково:

Європейську комісію з питань ефективності правосуддя (CEPEJ) засновано 18 вересня 2002 року відповідно до Резолюції (2002) 12 Комітету Міністрів Ради Європи. До складу CEPEJ входять 47 держав-членів Ради Європи. Метою роботи CEPEJ є підвищення ефективності роботи органів у сфері правосуддя в контексті впровадження стандартів та рекомендацій РЄ. Організація є ініціатором багатьох досліджень у зазначеній галузі, зокрема порівняльного характеру, готує рекомендації, спрямовані сприяти застосуванню різноманітних документів РЄ, з метою поєднання двох ключових принципів правосуддя: справедливості та ефективності.

Джерело