Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
6 травня 2020 року відбулася сесія «Використання сучасних цифрових рішень для спрощення доступу до правосуддя» в межах Глобального форуму з розвитку цифровізації (Global Digital Development Forum).
Захід присвячений обговоренню ключових питань у сфері міжнародного розвитку, демократії та захисту прав людини.
Форум організовано Програмою USAID «Нове правосуддя» у співпраці з Chemonics, Save the Children, TechChange, IntraHealth International, CRS, ICT4D Conference, Digital Impact Alliance.
Модератор сесії – керівник Програми USAID «Нове правосуддя» Девід Майкл Вон ознайомив присутніх із досвідом Програми у залученні представників державного та приватного секторів до проектів, спрямованих на спрощення доступу до правосуддя з використанням цифрових технологій.
Заступник начальника управління стратегічного планування та аналізу забезпечення діяльності системи правосуддя – завідувач відділу стратегічного планування та опрацювання нормативів забезпечення судів секретаріату Вищої ради правосуддя Юлія Лукасевич окреслила досвід органів судової влади у застосуванні електронних сервісів та перші кроки ВРП у відповідь на виклики пандемії гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
Юлія Лукасевич також розповіла про основні етапи, передбачені Концепцією побудови Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи в Україні у 2020–2023 роках, та деякі проблемні питання, що виникають в установах системи правосуддя на шляху до цифровізації.
Онлайн-платформу під робочою назвою «Пошук рішень» презентував юридичний радник Програми USAID «Нове правосуддя» Сергій Сученко. За його словами, цей інструмент надаватиме можливість вирішувати певні категорії спорів в онлайн-режимі з подальшим зверненням до відповідних органів державної влади, включаючи суди.
Асистент кафедри цивільного процесу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Тетяна Цувіна поділилася найкращими практиками розробки модельних навчальних курсів з юридичних інновацій для студентів юридичних факультетів.
Досвід налагодження співпраці між сектором юстиції та підприємцями у просуванні юридичних інновацій для кращого доступу до правосуддя представив менеджер Гаазького інституту інновацій у праві (HiiL) Дмитро Форемний.