Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Про це зазначив Голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко під час зустрічі 1 листопада 2019 року із представниками Проекту Центру вивчення комерційного права Університету Квін Мері щодо технічної допомоги Великої Британії у підтримці створення та діяльності Вищого суду з питань інтелектуальної власності в Україні.
Мета зустрічі – ознайомлення з діяльністю Проекту Центру вивчення комерційного права Університету Квін Мері, досягнутими результатами та подальшими завданнями, обговорення прогресу у створенні Вищого суду з питань інтелектуальної власності та нагальних завдань щодо формування Суду.
Голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко подякував представникам Проекту за щиру зацікавленість питанням створення абсолютно нового для України інституту в судовій системі.
«На сьогодні розпочато нову судову реформу, хоча й не таку масштабну, яку було запущено у 2016 році. Ця реформа зачіпає і діяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, яка займається питанням наповнення Вищого суду з питань інтелектуальної власності. У разі реформування Вищої кваліфікаційної комісії суддів України це певною мірою вплине і на строки завершення зазначених процедур. Але одним із пріоритетів новоствореної ВККСУ буде завершення розпочатих процедур щодо формування Вищого суду з питань інтелектуальної власності в Україні, що ми будемо підтримувати на високому рівні», – сказав Андрій Овсієнко.
«Сподіваємось, що формування і створення Суду значною мірою сприятиме репутаційному зростанню і судової системи, і держави Україна в цілому та що у зв’язку із розвитком нового напряму в сучасному судочинстві покращиться інвестиційний клімат в Україні», – переконаний Андрій Овсієнко.
Співкерівник Проекту Центру вивчення комерційного права Університету Квін Мері Яніс Коккоріс поінформував, що головними завданнями Проекту є підготовка рекомендацій щодо створення та функціонування Вищого суду з питань інтелектуальної власності, які базуються на порівняльному аналізі провідних світових юрисдикцій щодо судочинства в галузі інтелектуальної власності, зокрема Великої Британії, Франції, Німеччини, США, допомога у підготовці законодавчого акта для забезпечення роботи Вищого суду з питань інтелектуальної власності, проведення тренінгу для новообраних суддів.
У рамках проекту здійснено аналіз законодавства України про створення Вищого суду з питань інтелектуальної власності та процесуального законодавства, яке буде застосовуватися цим судом, та підготовлено проект пропозицій щодо можливих шляхів вдосконалення.
Наступним кроком буде розробка Програми навчання суддів майбутнього Вищого суду з питань інтелектуальної власності в Україні та розробка «дорожньої карти» з імплементації рекомендацій, які Проект пропонує впровадити в Україні.
У зустрічі взяли участь Голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко, начальник відділу міжнародного співробітництва Владислав Гуртенко та завідувач відділу оприлюднення та аналізу публічної інформації управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності Лариса Бардаченко.
Від Проекту Центру вивчення комерційного права Університету Квін Мері участь у зустрічі взяли співкерівник Проекту Яніс Коккоріс та менеджер Проекту Марія Тимофієнко.
Довідково.
Проект Університету Квін Мері в Лондоні щодо надання технічної допомоги у створенні Вищого суду з питань інтелектуальної власності в Україні фінансується спільним Фондом Ефективного Урядування Міністерства з міжнародного розвитку та Міністерства закордонних справ Великої Британії за підтримки Посольства Великої Британії в Україні. Виконавець Проекту – Центр комерційного права Університету Квін Мері в Лондоні.
Управління інформації
та забезпечення комунікаційної діяльності
Джерело: Вища рада правосуддя