flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

У Вищій раді правосуддя проведено прийом громадян

11 жовтня 2019, 15:31

11 жовтня 2019 року керівник секретаріату Вищої ради правосуддя Пушкар Сергій Іванович провів особистий прийом громадян, які звернулися до ВРП зі скаргами на дії суддів загальної юрисдикції під час здійснення правосуддя, а також цікавилися обставинами розгляду їхніх дисциплінарних скарг стосовно суддів.

Під час спілкування з громадянами Сергій Пушкар повідомив, що Вища рада правосуддя як конституційний орган державної влади та суддівського врядування діє лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Вища рада правосуддя відповідно до повноважень, визначених у статті 131 Конституції України та статті 3 Закону України «Про Вищу раду правосуддя», не вправі втручатися у розгляд конкретних судових справ, які перебувають у провадженні судів (суддів), та надавати правову оцінку ухваленим судовим рішенням.

Положеннями статті 5 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» передбачено, що правосуддя в Україні здійснюється виключно судами та відповідно до визначених законом процедур судочинства. Делегування функцій судів, а також привласнення цих функцій іншими органами чи посадовими особами не допускаються.

Крім того, Сергій Пушкар додатково наголосив, що відповідно до статті 108 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» дисциплінарне провадження щодо судді здійснюють дисциплінарні палати Вищої ради правосуддя у порядку, визначеному Законом України «Про Вищу раду правосуддя», з урахуванням вимог цього Закону.

Статтею 107 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» передбачено право на звернення зі скаргою щодо дисциплінарного проступку судді (дисциплінарною скаргою) та визначено вимоги до такої скарги. Громадяни здійснюють зазначене право особисто або через адвоката, юридичні особи – через адвоката, органи державної влади та органи місцевого самоврядування – через своїх керівників або представників.

Підстави дисциплінарної відповідальності судді визначено у статті 106 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

Рішення за результатами розгляду дисциплінарних скарг приймається у Вищій раді правосуддя в межах процедури дисциплінарного провадження.

Щодо інших питань, порушених заявниками, Сергій Пушкар зазначив, що відповідно до статті 83 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» кваліфікаційне оцінювання суддів проводиться Вищою кваліфікаційною комісією суддів України з метою визначення здатності судді (кандидата на посаду судді) здійснювати правосуддя у відповідному суді за визначеними законом критеріями.