flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Представники судової влади ознайомилися із стандартами охорони Верховного суду Канади

16 липня 2019, 15:30

15 липня 2019 року представники судової влади України ознайомилися з діяльністю Верховного суду Канади, адміністративним забезпеченням його  роботи, в тому числі щодо безпеки суддів.

Нагадаємо, візит української делегації до Канади розпочався 11 липня та триватиме до 21 липня 2019 року. Метою візиту є вивчення особливостей побудови системи безпеки суду та можливості запровадження канадських підходів в Україні.

Візит організовано за підтримки Канадсько-українського Проекту підтримки судової реформи в Україні.

За  інформацією керівника канцелярії Верховного суду Канади Роджера Білодо, 9 суддів Верховного суду Канади розглядають від 40 до 75 апеляцій на рішення, винесені іншими судами, у цивільних, кримінальних та адміністративних справах. 

Виконавчий директор Служби судової охорони Верховного суду Канади Марі Ларів’є та представники окремого підрозділу Федеральної поліції Канади розповіли про особливості охорони будівлі Верховного суду Канади та забезпечення фізичної безпеки суддів.

Експерти наголошували на необхідності аналізу ситуації, оцінки ризиків і загроз, підкреслювали роль комунікації, співпраці федеральної та муніципальної поліції. 

Питання забезпечення безпеки суддів обговорювалося і під час зустрічі з головою Служби судового адміністрування Даніелем Госселіном та генеральним директором Служби судової охорони Лучано Бентенуто, що відбулася в офісі Служби судового адміністрування.

Особливу увагу приділено оцінці ризиків і загроз, контролю безпеки, що передбачає 8 обов’язкових процедур, зокрема перевірку на безпеку, поінформованість про питання безпеки та навчання, захист інформації, фізичну безпеку тощо.

Серед невирішених проблем канадські фахівці називали доступ до оперативно- розвідувальної інформації – для вчасного попередження загроз. Серед здобутків – систематичні тренінги для працівників, інтегрування питань безпеки в управління.

Важливою є особиста відповідальність кожного, підтримка голови суду, побудова комунікації для координації і запобігання дублюванню функцій.

Представники судової влади України разом із канадськими експертами обговорили можливості використання досвіду Канади і запровадження програми дій з розвитку Служби судової охорони, яка може включати, зокрема, стандартизацію, інтеграцію, трансформацію і поширення кращих практик, що  сприятиме підвищенню ефективності системи судової охорони, посиленню незалежності суддів та збільшенню рівня довіри громадян до суду.

Завершився день візитом до Посольства України в Канаді, де члени української делегації зустрілися з Послом України в Канаді Андрієм Шевченком та радником-посланником Юрієм Никитюком.

Андрій Шевченко привітав створення в Україні Служби судової охорони, побажав успіхів у її розбудові та пообіцяв сприяти залученню ресурсів канадського громадського сектору та бізнесу.

Представники органів правосуддя України, у свою чергу, запевнили, що докладуть всіх зусиль для якнайшвидшого становлення Служби, що дасть змогу забезпечити безпечну роботу судів і зміцнити незалежність суддів.

Читайте також: «Член ВРП Андрій Овсієнко у складі української делегації перебуває з ознайомчим візитом в Канаді з метою вивчення особливостей побудови системи безпеки судів»

 

Джерело: Вища рада правосуддя