flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Член ВРП Андрій Овсієнко у складі української делегації перебуває з ознайомчим візитом в Канаді з метою вивчення особливостей побудови системи безпеки судів

15 липня 2019, 15:16

З 11 по 21 липня 2019 року триватиме візит української делегації до Канади для вивчення особливостей побудови системи безпеки суду та можливості запровадження канадських підходів в Україні.12 липня 2019 року представники судової влади зустрілися з директором Генеральної Служби судової охорони Лучано Бентенуто.

Візит організовано за підтримки Канадсько-українського Проекту підтримки судової реформи в Україні.

Після прибуття до Торонто представники судової влади України зустрілися з начальником міжнародних програм Офісу Уповноваженого з федеральних судових справ Канади Олегом Шаковим та головним менеджером міжнародних програм Наталією Городецькою.

Олег Шаков зробив огляд правової системи Канади, розповів про структуру судової влади, особливості призначення суддів до Верховного суду Канади, вищих, апеляційних, федеральних та провінційних судів.

Наталія Городецька зосередила увагу на питанні судового адміністрування, значимості розробки стратегічних планів дій, зокрема в контексті розбудови комунікації судової влади.

За словами Олега Шакова, рівень довіри до суддів в Канаді залишається достатньо високим, значно вищим, ніж, наприклад, до адвокатів. Свій внесок у формування позитивного іміджу судової влади вносить Офіс Уповноваженого з

федеральних судових справ Канади, який здійснює управління процесом призначення суддів федеральних судів, забезпечення належних умов їх роботи, опікуючись питаннями безпеки та охорони, ефективної комунікації з громадськістю.

12 липня представники судової влади України відвідали відділення Служби судового адміністрування у Торонто, де зустрілися з директором Генеральної Служби судової охорони Лучано Бентенуто, директором регіонального відділення Служби судового адміністрування провінції Онтаріо Імтіазом Раябом та співробітницею регіональної служби охорони Деніс Хіней.

Представники Служби судового адміністрування Канади поінформували про організаційну структуру Служби, ключові цілі діяльності, однією з яких є зміцнення незалежності судової влади.

Директор Генеральної Служби судової охорони Лучано Бентенуто наголосив на важливості забезпечення безпеки суддів для ефективного здійснення правосуддя та підкреслив, що принцип незалежності судової влади передбачає неприпустимість тиску і загроз, які можуть впливати на суддівські рішення, тому в рамках Служби судового адміністрування була створена власна Служба судової охорони.

Особлива увага була зосереджена на необхідності систематичної оцінки ризиків і загроз для їх попередження і запобігання, ролі команди, взаємодії і взаємопідтримки у забезпеченні успішної охорони судів.

За словами Лучано Бентенуто у цьому контексті великої ваги набуває відбір персоналу і саме керівник Служби бере на себе відповідальність за професійний рівень працівників.

Експерти підкреслили, що одним з найважливіших чинників забезпечення захисту та безпечної роботи суддів   є довіра суддів  до Служби судової охорони, оскільки саме  її працівники, а не судді вирішують, яка безпека потрібна, які  методи захисту мають застосовуватися, але це вимагає високого рівня  професіоналізму охоронців – вміння оцінювати фактори ризику і рівень  небезпеки,  аналізувати можливості, прогнозувати наслідки, швидко приймати рішення.

Крім того, представники української делегації  ознайомилися з  багатошаровою системою захисту, охоронним обладнанням, що використовується у чотирьох федеральних  судах, відвідали  обладнані за останнім словом техніки спеціальні зали судових засідань, поспілкувалися з супервайзером, охоронцями на місцях.

У межах візиту представники української делегації відвідають, зокрема, Верховний суд Канади, Управління федеральних судів, відділення Служби судового адміністрування, Офіс Уповноваженого з питань федеральних суддів Канади, Управління судових послуг, службу шерифів та інші установи судової системи Канади.

Члени делегації ознайомляться із судовою системою Канади, роллю і повноваженнями Офісу Уповноваженого з питань федеральних суддів Канади, заходами щодо забезпечення безпеки, які вживаються під час проведення засідань з розгляду особливо чутливих справ.

Під час візиту до Служби судового адміністрування Канади та Управління федеральних судів у Торонто заплановано ознайомлення з місцями розташування приміщень та підходами до організації системи безпеки у будівлях, орендованих судами.

Разом із канадськими експертами учасники делегації обговорять структуру,  функції,  адміністративне забезпечення роботи Верховного суду Канади, устрій служби безпеки суду.

Відвідавши головний офіс Управління федеральних судів і Служби судового адміністрування, делегати матимуть змогу обговорити повноваження Служби судового адміністрування, юрисдикцію федеральних судів, місце служби безпеки суду в структурі Служби судового адміністрування, систему підзвітності та організаційну структуру управління безпеки; оцінку потреб у забезпеченні безпеки судів в масштабах країни (дослідження, стандарти тощо) та бюджетні питання стратегічного планування; координацію роботи служби в масштабах країни, а також операційні регламенти і інструкції, що регулюють діяльність працівників служби безпеки.

Крім того, учасники візиту ознайомляться з діяльністю Міністерства юстиції Канади, його організаційною структурою, здійсненням управління забезпечення роботи судів та загалом із роллю судової влади Канади.

Окремим блоком заплановано вивчення організації служби шерифів Канади, їх ролі у системі правосуддя та особливостей здійснення професійної підготовки, зокрема огляд комплексу для проходження тесту SOPAT (тест з оцінювання рівня фізичної підготовки шерифів) і тиру для вогневої підготовки.

Ознайомляться з діяльністю групи з комплексної оцінки загроз, а саме регламентами реагування на загрози, операціями з безпосереднього прикриття і охорони об’єктів, здійсненням особистої охорони посадових осіб суду.

Учасники відвідають будівлі Провінційного суду у Північному регіоні Ванкувера, Провінційного суду у Ванкувері, суду Центрального району Ванкувера і Провінційного суду у Ванкувері.

Під час заходу відбудуться зустрічі із фахівцями Канади, а саме з керівником канцелярії Верховного суду Канади Роджером Білодо, керівником служби безпеки Верховного суду Канади Енн-Марі Ларів’є, Уповноваженим з питань федеральних суддів Канади Марком Жиру, заступником Уповноваженого з питань федеральних суддів Канади Жюлі Тер’єн, заступником Генерального прокурора Ричардом Файфом, помічником заступника міністра Ліндою Кавано, головним аналітиком з питань діяльності і політики Ерін Тернер і суперінтендантом Дарсі Егглстон.

На завершення візиту учасники проаналізують канадські підходи до побудови безпеки в будівлях суду, зокрема можливість їх запровадження в Україні, кроки розбудови Служби судової охорони в Україні та терміни їх виконання, визначать можливі напрями участі канадської сторони.

До складу української делегації увійшли член Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко, Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк, Голова Служби судової охорони Валерій Бондар, перший заступник Голови Служби судової охорони Станіслав Максимішин, заступник Голови Служби судової охорони, керівник апарату Олександр Гавришук, заступник Голови Служби судової охорони з адміністративних і фінансових питань Олександр Колєсніков, провідний інспектор Служби судової охорони Анатолій Мацібора, представник офісу Проекту, координатор з питань судового адміністрування Людмила Чернявська.

Довідково: основна мета Канадсько-українського Проекту підтримки судової реформи в Україні – ефективне сприяння незалежності і незаангажованості судів для відновлення довіри громадськості до судової системи.

Проект впроваджуватиметься двома установами: Національним суддівським інститутом Канади (головний виконавець) та Офісом Уповноваженого з федеральних судових справ Канади.

Фінансування Проекту здійснює Міністерство закордонних справ Канади.

Партнери Проекту з української сторони:

Вища рада правосуддя;

Верховний Суд;

Вища кваліфікаційна комісія суддів України;

Національна школа суддів України;

Рада суддів України;

Державна судова адміністрація України;

суди.

Проект здійснюватиме свою діяльність в пілотних регіонах, особливо в питаннях комунікації, підтримки голів судів та  судового адміністрування (Одеса, Запоріжжя, Івано-Франківськ та Хмельницький).

Орієнтовна тривалість Проекту становитиме п’ять років − з квітня 2016 року до березня 2020 року.

Джерело: Вища рада правосуддя