Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
11 січня 2019 року керівник секретаріату Вищої ради правосуддя Сергій Пушкар провів особистий прийом громадян, які скаржилися на порушення судами різних інстанцій вимог законодавства України під час розгляду судових справ та не погоджувалися із судовими рішеннями.
Деякі громадяни стверджували про вчинення суддями корупційних правопорушень, у зв’язку із чим порушували питання про притягнення їх до відповідальності.
Сергій Пушкар, вислухавши громадян та враховуючи порушені ними питання, поінформував, що згідно з частиною першою статті 2 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» статус, повноваження, засади організації та порядок діяльності Вищої ради правосуддя визначаються Конституцією України, цим Законом та Законом України «Про судоустрій і статус суддів».
Повноваження Вищої ради правосуддя визначено статтею 131 Конституції України та статтею 3 Закону України «Про Вищу раду правосуддя», відповідно до яких Вища рада правосуддя не вправі переглядати судові рішення (надавати їм правову оцінку), зобов’язувати суди до вчинення процесуальних дій.
Правосуддя в Україні здійснюється виключно судами та відповідно до визначених законом процедур судочинства. Делегування функцій судів, а також привласнення цих функцій іншими органами чи посадовими особами не допускаються (стаття 5 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»).
Стосовно поведінки судді кожна особа має право звернутися до Вищої ради правосуддя з дисциплінарною скаргою (відповідної форми), яка підлягатиме розгляду в межах процедури здійснення дисциплінарного провадження.
Водночас Пушкар С.І. зауважив, що згідно із Законом України «Про судоустрій і статус суддів» дисциплінарне стягнення до судді застосовується не пізніше трьох років із дня вчинення проступку без урахування часу тимчасової непрацездатності або перебування судді у відпустці чи здійснення відповідного дисциплінарного провадження.
Сергій Пушкар додатково поінформував громадян, які подали відповідну дисциплінарну скаргу до Вищої ради правосуддя та просили повідомити про результати її розгляду.
З огляду на твердження заявників щодо вчинення суддями корупційних правопорушень Пушкар С.І. наголосив, що відповідно до Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України» НАБУ є державним правоохоронним органом, на який покладається попередження, виявлення, припинення, розслідування та розкриття корупційних правопорушень, віднесених до його підслідності, а також запобігання вчиненню нових.
Вища рада правосуддя вправі діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Джерело: Вища рада правосуддя