flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Засади використання автоматизованої системи документообігу суду в Кременчуцькому районному суді Полтавської області

02 квітня 2025, 12:54

                                                              Додаток до

                                                             Рішення зборів суддів

                                                             Кременчуцького районного суду

                                                              Полтавської області

                                                              31 березня 2025 року № 2

 

 

 

Засади використання
автоматизованої системи документообігу суду в

Кременчуцькому районному суді Полтавської області

  1. Загальні положення

1.1 Засади використання автоматизованої системи документообігу суду в Кременчуцькому районному суді Полтавської області (далі – Засади) розроблені відповідно до Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 11 листопада 2024 року № 39 (далі – Положення),   з метою визначення питань функціонування автоматизованої системи  Кременчуцького районного суду Полтавської області (далі – суд).

1.2. Правовою підставою для затвердження цих Засад  є вимоги Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Кримінального процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства, Кодексу України про адміністративні правопорушення та  Положення про автоматизовану систему документообігу суду.

1.3. У разі внесення змін до Засад використання автоматизованої системи документообігу суду збори суддів новим рішенням затверджують Засади використання автоматизованої системи документообігу суду в новій редакції або затверджують відповідні зміни, які вносяться до автоматизованої системи та оприлюднюються на веб-сайті суду не пізніше робочого дня, що настає після проведення цих зборів.

  1. Функціональні обов’язки, права користувачів автоматизованої системи

2.1. Функціональні обов’язки, права користувачів автоматизованої системи документообігу суду, (далі - АСДС), надання та позбавлення права доступу до неї в Кременчуцькому районному суді Полтавської області визначаються на підставі:

- наказів голови суду відносно суддів, керівника апарату та заступника керівника апарату суду;

- наказів керівника апарату суду відносно працівників апарату суду.

Електронні примірники наказів голови суду та керівника апарату суду вносяться до автоматизованої системи не пізніше наступного робочого дня, що настає після їх підписання.

2.2. Використання кваліфікованого електронного підпису (далі – КЕП) уповноваженими на це користувачами АСДС здійснюється в порядку, визначеному Законом України «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги». Відмова користувача автоматизованої системи, уповноваженого на використання КЕП, від отримання та використання КЕП з будь-яких підстав не допускається.

2.3. Персональну відповідальність за забезпечення належної організації функціонування автоматизованої системи в суді несе керівник апарату суду, а за забезпечення її належного технічного функціонування – головний спеціаліст з інформаційних технологій.

 

  1. Реєстрація вхідної і вихідної кореспонденції

 

3.1. Вхідна кореспонденція, в тому числі процесуальні документи, приймається і опрацьовується працівниками апарату суду, яким надано доступ до автоматизованої системи відповідно до їх функціональних обов’язків, і реєструється в автоматизованій системі в день її надходження. У разі неможливості з об’єктивних причин здійснити реєстрацію вхідної кореспонденції в день її надходження, така кореспонденція реєструється в автоматизованій системі в термін, визначений у розпорядженні керівника апарату суду із зазначенням причин встановлення такого терміну.

До реєстраційної картки може додаватися копія оригіналу паперового документа у вигляді вкладеного цифрового файла.

3.2. Вихідний номер документа, що підлягає надсиланню, автоматично формується автоматизованою системою таким чином:

- у листуванні щодо судових справ вихідний номер складається з єдиного унікального номера судової справи із зазначенням через дріб номера за порядком і через дріб – поточного року; 

- у листуванні щодо інших документів вихідний номер складається з номера номенклатури справ суду, в якому зберігаються матеріали, із зазначенням через дріб номера за порядком у межах кожної номенклатури і через дріб – поточного року.

3.3.      Внесення змін, видалення реєстраційних даних щодо конкретної судової справи не допускається, крім випадків, зумовлених необхідністю, що підтверджується матеріалами судової справи, виправлення технічних помилок, описок тощо.

У випадку внесення змін (виправлень) до обліково – статистичних карток  (далі – ОСК), видалення реєстраційних даних, зумовлених необхідністю, що підтверджується матеріалами судової справи, виправлення технічних помилок, описок – складається акт, який затверджується керівником апарату суду, долучається до ОСК на справу та номенклатурної справи.

  1. Розподіл судових справ між суддями

4.1.      Розподіл судових справ і матеріалів здійснюється в суді в день їх реєстрації, на підставі інформації, внесеної до автоматизованої системи, уповноваженою особою апарату суду, відповідальною за здійснення автоматизованого розподілу судових справ з 10 години робочого дня протягом всього робочого часу в суді.

В разі надходження до суду справ та матеріалів наприкінці робочого дня їх реєстрація проводиться в день надходження, а автоматизований розподіл відбувається на наступний робочий день.

4.2. У разі невиходу судді на роботу з поважних причин, які будуть підтверджені документально, суддя повинен до 10 години 00 хвилин дня невиходу на роботу повідомити про це головного спеціаліста по роботі з персоналом.

4.3. Невиконання суддею правил, визначених у п.4.2. Засад позбавляє його права посилатись на те, що справи і матеріали розподілені йому помилково та не є підставою для їх повторного розподілу.

4.4. Визначення присяжних відбувається за правилами, встановленими Положенням про АСДС.

4.5. Якщо судова справа підлягає розгляду колегією суддів, при автоматизованому розподілі судових справ автоматизованою системою суду визначається головуючий суддя та склад колегії суддів із числа всіх суддів суду.

4.6. Результатом автоматизованого визначення складу колегії суддів є протокол автоматизованого визначення складу колегії суддів, що автоматично створюється автоматизованою системою.

4.7. У разі необхідності розгляду судової справи колегією суддів після проведення автоматизованого розподілу судової справи між суддями за мотивованим розпорядженням керівника апарату суду здійснюється повторний автоматизований розподіл судової справи з метою збільшення складу суду.

4.8. У разі тимчасової відсутності (перебування на лікарняному, відрядження, відпустка, навчання тощо) одного із суддів - членів колегії, що не призводить до порушення строків вирішення справи, повторний автоматизований розподіл не проводиться.

4.9. У разі неможливості продовження розгляду справи одним із суддів – членів колегії (призов на військову службу, відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, довготривале перебування на лікарняному або у відпустці тощо) заміна судді-члена колегії здійснюється автоматизованою системою на підставі мотивованого розпорядження керівника апарату суду (або уповноваженої ним особи) на виконання службової записки судді-доповідача у справі з метою дотримання передбаченого законом строку розгляду цієї справи у порядку, зазначеному у пункті 4.5. Засад. Повторний розподіл здійснюється за допомогою автоматизованої системи документообігу суду в автоматичному режимі, з урахуванням цих Засад на підставі мотивованого розпорядження керівника апарату суду.

            4.10. Результатом заміни відсутнього судді, який входить до складу колегії суддів, є Протокол повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями, який підшивається до матеріалів справи.

4.11. Не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, що надійшли:

- за два місяці до закінчення повноважень судді; 

- за чотирнадцять календарних днів до початку відпустки, якщо її тривалість становить не менше чотирнадцяти календарних днів, (за наявності наказу голови суду);

- за один робочий день до початку відпустки, якщо її тривалість становить менше п’яти календарних днів, (за наявності наказу голови суду);

- за три робочих дні до початку відпустки, якщо її тривалість становить від п’яти до  тринадцяти календарних днів (за наявності наказу голови суду);

- у період відпустки судді; 

- за один робочий день до відрядження (за три робочі дні – якщо тривалість відрядження становить більше п’яти календарних днів) та в дні перебування судді у відрядженні (за наявності наказу голови суду);

- під час тимчасової непрацездатності судді;

- у дні перебування судді на навчанні, підвищенні кваліфікації, участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду);

- у разі призначення судді членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради правосуддя, – з моменту прийняття рішення про призначення/обрання;

- в інших передбачених законом випадках, у яких суддя не може здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді судових справ.

4.12. У разі надходження заяви про відвід (самовідвід) судді, слідчому судді, такі заяви розподіляються шляхом проведення автоматизованого розподілу між всіма суддями суду, відповідно до вимог процесуального законодавства.

У разі надходження заяви про відвід (самовідвід) одному, кільком або всім суддям, які здійснюють судове провадження колегіально, такі заяви розподіляються раніше визначеному складу суду, відповідно до вимог процесуального законодавства.

У разі задоволення відводу або самовідводу судді, слідчого судді, якому розподілено судову справу для розгляду, судова справа підлягає повторному автоматизованому розподілу без урахування цього судді, слідчого судді без розпорядження керівника апарату, на підставі судового рішення про відвід (самовідвід) судді, слідчого судді з метою заміни судді або суддів, що вибули.

У разі задоволення заяви про відвід (самовідвід) одного чи кількох суддів із складу суду або всього складу суду, якщо справа розглядається колегією суддів, судова справа підлягає повторному автоматизованому розподілу без урахування цих суддів без розпорядження керівника апарату, на підставі судового рішення про відвід (самовідвід) з метою заміни судді або суддів, що вибули.

 

  1. 5. Автоматизований розподіл судових справ між суддями

5.1. Автоматизований розподіл судових справ в Кременчуцькому районному суді Полтавської області здійснюється між усіма суддями, які мають на момент автоматизованого розподілу судових справ повноваження для здійснення процесуальних дій.

5.2. Результатом автоматизованого розподілу судових справ є Протокол автоматизованого розподілу судової справи між суддями, що автоматично створюється автоматизованою системою.

5.3. Автоматизований розподіл клопотань про надання дозволу на проведення негласної слідчої (розшукової) дії здійснюється на слідчого суддю, визначеними ст. 247 КПК України.

Відмова судді від отримання розподіленої в установленому порядку судової справи не допускається.

5.4. У випадку перебування  судді (колегії суддів) в нарадчій кімнаті для ухвалення  судового рішення, у термін, що перевищує 1 робочий день, автоматизований розподіл справ щодо даного судді (колегії суддів) не проводиться. На підставі довідки помічника судді, даний  головуючий суддя (колегія суддів) виключається зі списку на автопризначення суддів, які можуть бути призначені до розгляду справи, на період перебування в нарадчій кімнаті.

             У довідці про перебування судді в нарадчій кімнаті зазначається інформація щодо єдиного унікального номеру справи, номеру провадження, зазначенням учасників справи часу та дати виходу до нарадчої кімнати та часу та дати проголошення рішення у справі.

5.5. У разі надходження клопотань щодо заходів забезпечення кримінального провадження та інших матеріалів які потребують невідкладного вирішення у вихідні, святкові та неробочі дні вони розподіляються автоматизованою системою  в неавтоматичному режимі на суддю, (слідчого суддю) який є черговим відповідно до графіка чергування, затвердженого головою суду. 

5.6. У разі одночасного перебування всіх суддів у відрядженнях, відпустках, їх тимчасової непрацездатності та в інших передбачених законом випадках, у яких суддя не може здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді судових справ, автоматизований розподіл судових справ здійснюється автоматизованою системою у робочий день, наступний за днем, коли відпали відповідні обставини.

У разі коли в суді з об’єктивних підстав правосуддя здійснює один суддя, здійснення автоматизованого розподілу судових справ не буде порушенням вимог Засад.

5.7. При об’єднанні судових справ автоматизованою системою автоматично перераховується коефіцієнт навантаження на суддю (суддів), якому передано для розгляду ці судові справи.

5.8. Не підлягають автоматизованому розподілу судові справи, які надійшли до суду для вирішення питання про їх об’єднання у порядку, визначеному частиною другою статті 334 Кримінального процесуального кодексу України.

5.9. У разі роз’єднання (виділення) судових справ виділена в окреме провадження судова справа не підлягає автоматизованому розподілу, реєструється як така, що надійшла вперше, та передається судді, яким ухвалено рішення про роз'єднання кількох поєднаних в одному провадженні вимог у самостійні провадження чи виділення в окреме провадження.

            При роз’єднанні (виділенні) судових справ системою автоматично перераховується коефіцієнт навантаження на суддю із врахуванням таких судових справ.

5.10. Результатом автоматизованого розподілу судових справ є протокол автоматизованого розподілу судової справи між суддями, що автоматично створюється автоматизованою системою та додається до матеріалів судової справи.

 

 

  1. Визначення слідчого судді

6.1.Визначення слідчого судді здійснюється за правилами автоматизованого розподілу, згідно з вимогами пункту 5.1. цих Засад.

В Кременчуцькому районному суді Полтавської області зборами суддів визначено 2 (двох) слідчих суддів.

6.2. У разі одночасної відсутності слідчих суддів на роботі з поважних причин (тимчасова непрацездатність, перебування у відпустці, відрядженні, навчанні тощо) справи та матеріали підлягають автоматизованому розподілу в день їх надходження. Повторний автоматизований розподіл здійснюється на підставі мотивованого розпорядження керівника апарату суду в день виходу слідчого судді на роботу.

6.3. Результатом визначення слідчого судді є протокол автоматизованого визначення слідчого судді, що автоматично створюється автоматизованою системою.

 

  1. Розгляд справ і матеріалів стосовно неповнолітніх

 

7.1. Кримінальні провадження щодо розгляду стосовно неповнолітньої особи обвинувального акта, клопотань про звільнення від кримінальної відповідальності, застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру, їх продовження, зміну чи припинення, а також кримінальні провадження, в яких неповнолітні є потерпілими особами здійснюються суддею, уповноваженим на здійснення кримінального провадження щодо неповнолітніх за правилами автоматизованого розподілу, згідно з вимогами пункту 5.1. цих Засад.

В Кременчуцькому районному суді Полтавської області зборами суддів визначено  2 (двох) суддів, уповноважених на здійснення кримінального провадження щодо неповнолітніх.

7.2. У разі одночасної відсутності суддів уповноважених на здійснення кримінального провадження щодо неповнолітніх на роботі з поважних причин, (тимчасова непрацездатність, перебування у відпустці, відрядженні, навчанні тощо) справи підлягають автоматизованому розподілу в день їх надходження. Повторний автоматизований розподіл здійснюється на підставі мотивованого розпорядження керівника апарату суду в день виходу судді на роботу.

7.3. Результатом автоматизованого розподілу судових справ є протокол автоматизованого розподілу судової справи між суддями, що автоматично створюється автоматизованою системою та додається до матеріалів судової справи. 

7.4. У разі уповноваження інших суддів здійснювати розгляд кримінальних проваджень стосовно неповнолітньої особи, яка є обвинуваченою чи потерпілою, розгляд розпочатих кримінальних проваджень закінчується суддями визначеними зборами суддів.

  1. Розподіл судових справ шляхом передачі судової справи раніше визначеному у судовій справі судді

8.1. Передача судової справи раніше визначеному судді проводиться щодо:

8.1.1. судових справ, що надійшли із судів апеляційної або касаційної інстанцій після скасування судових рішень, які перешкоджають подальшому розгляду судової справи (крім ухвал про закриття, припинення провадження), а також судових рішень, які не перешкоджають подальшому розгляду судової справи.

За відсутності технічної можливості автоматичного виключення судді відповідно до вимог ст. 37 ЦПК України, ухвалу про закриття провадження у справі якого скасовано, під час реєстрації судової справи після повернення її із суду апеляційної чи касаційної інстанцій, відповідальний за здійснення автоматизованого розподілу судових справ працівник вносить інформацію про цього суддю у підпункт «Судді, які не мають права брати участь у розгляді» розділу "Судді" обліково-статистичної картки на справу, та складає відповідну довідку;

8.1.2. клопотань (подань, скарг), які надійшли в межах одного кримінального провадження (за номером ЄРДР);

8.1.3. заяви або клопотання, що надійшли для вирішення питання про прийняття додаткового судового рішення, виправлення описок та помилок, роз'яснення судового рішення, повернення судового збору; 

8.1.4. заяви про перегляд заочного рішення;

8.1.5. заяви та клопотання, з процесуальних питань, пов'язаних із виконанням судових рішень, подані до суду, що розглядав справу (крім заяв та клопотань щодо вирішення питання про примусове проникнення до житла чи іншого володіння особи, звернення стягнення на грошові кошти, що належать іншим особам, та нерухоме майно, право власності на яке не зареєстровано в установленому законом порядку та щодо тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України);

8.1.6. матеріалів кримінального провадження щодо особи, стосовно якої вже здійснюється судове провадження, у випадку, передбаченому частиною другою статті 334 Кримінального процесуального кодексу України;

8.1.7. матеріалів кримінальних проваджень, клопотань про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру за якими скасовано ухвалу про повернення обвинувального акту прокурору;

8.1.8. зустрічних позовів та позовів третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору у судовій справі, у якій відкрито провадження;

8.1.9. заяв про відновлення втраченого судового провадження;

8.1.10. заяв про забезпечення позову, доказів, поданих після подання позовної заяви;

8.1.11. заяв про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, за виключенням випадків, визначених Законом;

8.1.12. позовних заяв, які надійшли після подання до суду заяви про забезпечення позову, доказів;

8.1.13. справ про адміністративні правопорушення щодо особи, яка вчинила декілька адміністративних правопорушень, якщо такі справи не розглянуті;

8.1.14. справ про адміністративні правопорушення, які поверталися суддею на доопрацювання;

8.1.15. заяв про скасування заходів забезпечення позову, доказів, застосованих у межах відповідної судової справи.

8.2. У разі відсутності раніше визначеного в судовій справі головуючого судді у випадках, передбачених підпунктами 8.1.2., 8.1.5. розділу 8 Засад використання автоматизованої системи документообігу суду, такі судові справи та матеріали підлягають повторному автоматизованому розподілу на підставі розпорядження керівника апарату між всіма суддями, що мають повноваження на час розподілу.

У разі відсутності раніше визначеного в судовій справі головуючого судді у випадках, передбачених підпунктами 8.1.1., 8.1.3., 8.1.4., 8.1.6.- 8.1.15., розділу 8 Засад використання автоматизованої системи документообігу суду вони розподіляються раніше визначеному судді, навіть за відсутності на час реєстрації справи такого судді на роботі.

8.3. Клопотання та скарги по одному кримінальному провадженню передаються раніше визначеному слідчому судді.

8.4. Передача судової справи раніше визначеному в судовій справі судді оформлюється протоколом, що автоматично створюється автоматизованою системою.

  1. 9. Повторний автоматизований розподіл судових справ між суддями

9.1.  Повторний автоматизований розподіл судових справ між суддями застосовується у випадках визначених законом, а також з метою заміни одного, декількох суддів, всього складу суду, збільшення складу суду в порядку, визначеному пунктами 4.5., 5.1. цих Засад.

9.2. Винятково у разі, коли суддя (судді) у передбачених законом випадках не може (не можуть) продовжувати розгляд справи, невирішені судові справи передаються для повторного автоматизованого розподілу за мотивованим розпорядженням керівника апарату суду, що додається до матеріалів справи.

9.3. З метою недопущення порушення строків розгляду справи, за рішенням зборів суддів та/або розпорядженням керівника апарату суду можуть бути повторно розподілені, з урахуванням пунктів 4.1. – 4.6. Засад, судові справи, що залишилися нерозглянутими суддею у разі:

- припинення його повноважень щодо здійснення ним правосуддя;

- звільнення його з посади судді;

- перебування у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;

- відсторонення судді від посади;

- у разі відсутності раніше визначеного в судовій справі головуючого судді у випадках, передбачених підпунктом 8.2 Засад.

            9.4. Судова справа підлягає повторному автоматизованому розподілу у разі, якщо суддя, в провадженні якого перебувала судова справа, зазначена в пункті 8.1. Засад, на момент повернення її із суду апеляційної чи касаційної інстанцій не працює в цьому суді або таку судову справу неможливо передати судді з підстав, зазначених у пункті 4.11. Засад.

9.5. Повторний автоматизований розподіл судових справ у визначених законодавством випадках (помилково визначена спеціалізація, неправильне налаштування табеля обліку робочого часу суддів, недопустимість повторної участі судді в розгляді судової справи, у тому числі повторної участі судді в кримінальному провадженні, якщо він брав участь в цьому ж провадженні під час досудового розслідування, відсутність допуску або дозволу до роботи з документами, що містять інформацію з обмеженим доступом, припинення повноважень судді) здійснюється за письмовим розпорядженням керівника апарату суду (особи, яка виконує його обов'язки), електронний примірник якого вноситься до автоматизованої системи не пізніше наступного робочого дня, що настає після його підписання. 

9.6. Результатом повторного автоматизованого розподілу судової справи є протокол повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями, що автоматично створюється автоматизованою системою.

9.7. Результатом повторного автоматизованого визначення слідчого судді є протокол повторного автоматизованого визначення слідчого судді, що автоматично створюється автоматизованою системою.

 

  1. Коефіцієнт адміністративних посад

 

10.1. В Кременчуцькому районному суді Полтавської області визначено коефіцієнт навантаження голові суду щодо розгляду справ (відсоток справ, що підлягає розгляду суддею, в разі виконання ним інших повноважень, не пов’язаних із здійсненням правосуддя) – 0,8.

10.2. Відсоток справ, що підлягає розподілу для розгляду суддею, у разі виконання ним інших повноважень, не пов’язаних із здійсненням правосуддя визначається окремим рішенням зборів суддів.

10.3. Введення зменшуючого коефіцієнту у зазначених межах допускається виключно рішенням зборів суддів.

 

  1. Коефіцієнти складності справ за категоріями

 

11.1. При реєстрації судових справ та матеріалів в Кременчуцькому районному суді Полтавської області застосовуються коефіцієнти складності справ (додаток №1).

 

  1. Автоматизований розподіл судових справ між суддями після відновлення роботи автоматизованої системи

12.1. Знеструмлення електромережі суду, вихід з ладу обладнання або комп'ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи та тривають понад п’ять робочих днів, фіксуються актами, складеними комісією під головуванням керівника апарату суду (особи, яка виконує його обов’язки), із зазначенням у них дати, часу настання та закінчення дії відповідних обставин, причин виникнення, заходів, вжитих для їх усунення.

Електронні примірники зазначених актів вносяться до автоматизованої системи не пізніше наступного робочого дня, що настає після усунення обставин.

12.2. Автоматизований розподіл судових справ між суддями здійснюється невідкладно після налагодження роботи автоматизованої системи або на наступний робочий день після усунення зазначених у пункті 12.1. Засад обставин.

12.3.  У випадку настання обставин зазначених у пункті 12.1. Засад розподіл судових справ, які за законом мають розглядатися невідкладно з метою недопущення порушення конституційних прав громадян (судові справи, пов’язані з виборчим процесом, судові справи про встановлення або усунення обмежень щодо реалізації права на мирні зібрання, вирішення питання застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, клопотання слідчого, прокурора про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, клопотання про надання дозволу на обшук чи огляд житла тощо) здійснюється головою суду (особою, яка виконує обов’язки голови суду) між усіма суддями, що мають повноваження на час розподілу, з дотриманням принципу черговості надходження справ до суду в алфавітному порядку прізвищ суддів, з дотриманням вимог, щодо передачі справ раніше визначеному автоматизованою системою судді.

12.4. Не пізніше наступного робочого дня після усунення обставин, зазначених у пункті 12.1. Засад, до автоматизованої системи вноситься інформація із зазначенням у хронологічному порядку номера та дати фактичного надходження кореспонденції до суду, а також інформація про її розподіл.

12.5. У разі одночасного перебування всіх суддів у відрядженнях, відпустках, їх тимчасової непрацездатності та в інших передбачених законом випадках, у яких суддя не може здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді судових справ, автоматизований розподіл судових справ здійснюється автоматизованою системою у робочий день, наступний за днем, коли відпали відповідні обставини.

  1. Внесення до автоматизованої системи відомостей щодо набрання судовим рішенням законної сили

13.1. Відомості про набрання судовим рішенням законної сили (у тому числі за результатами розгляду судом апеляційної чи касаційної інстанції) вносяться до автоматизованої системи відповідальними особами суду відповідно до їх функціональних обов’язків.

13.2. Контроль за своєчасністю внесення до автоматизованої системи відомостей про набрання  судовим рішенням законної сили, направлення таких відомостей до Єдиного державного реєстру судових рішень здійснює заступник керівника апарату суду.

  1. Надання інформації про стан розгляду судових справ

14.1. На виконання вимог закону надається інформація щодо дати надходження судової справи до суду, єдиного унікального номера судової справи, номера провадження (за наявності), прізвища учасників процесу, дати та часу призначення судової справи до розгляду, місця проведення судового засідання, дати розгляду судової справи, а також інформація про надходження апеляційних чи касаційних скарг, заяв про перегляд судових рішень за нововиявленими, за виключними обставинами, заяв про перегляд судових рішень Верховним Судом та їх розгляду.

14.2. Видача копії судового рішення здійснюється відповідно до процесуального законодавства, Закону України "Про доступ до судових рішень" та Регламенту суду. 

14.3. Виконавчий документ формується в автоматизованій системі та видається (надсилається) відповідно до чинного законодавства в паперовому вигляді (шляхом роздрукування оригіналу відповідного електронного документа суду), або в електронній формі.

14.4. На сайті суду в складі веб-порталу судової влади України щоденно оприлюднюється така інформація:

- список судових справ, призначених до розгляду;

- список апеляційних скарг;

- список автоматично розподілених судових справ;

- інформація щодо стадій розгляду судових справ;

- інформація щодо офіційного оприлюднення оголошень у справах.

Не оприлюднюється інформація щодо сторін та суті судової справи, якщо таке обмеження встановлено чинним законодавством.

  1. Централізоване зберігання процесуальних та інших документів, виготовлених у судах

15.1. Електронні примірники судових рішень та інших документів, виготовлених у суді, а також електронні примірники наказів керівника апарату суду щодо визначення функціональних обов’язків, прав користувачів автоматизованої системи, надання та позбавлення права доступу до неї (в тому числі визначення уповноваженої особи апарату суду, відповідальної за здійснення автоматизованого розподілу судових справ), розпоряджень керівника апарату суду щодо призначення повторного автоматизованого розподілу судових справ, наказів голови суду про відрядження (про скасування наказів про відрядження) суддів, рішень (витягів з рішень) зборів суддів, актів щодо знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу сервера автоматизованої системи та інших умов, що впливають на функціонування автоматизованої системи, протокол передачі судової справи раніше визначеному у судовій справі судді створюються в автоматизованій системі із застосуванням вбудованого редактору текстів з використанням спеціальних шаблонів, які передбачають використання відповідних полів вводу показників із переліку відомостей про судову справу (перелік показників передбачається змістом кожного окремого документа).

Електронний примірник кожного документа зберігається в автоматизованій системі в стані "Оригінал" та засвідчується КЕП особи, яка підписала цей документ. 

15.2. Копія табеля обліку використання робочого часу, що складається для виплати заробітної плати, вноситься головним спеціалістом по роботі з персоналом до автоматизованої системи не пізніше наступного робочого дня після підписання цього табеля. Електронний примірник табеля обліку використання робочого часу зберігається в автоматизованій системі в стані "Оригінал" та засвідчується КЕП головного спеціаліста по роботі з персоналом.

 

  1. Надсилання електронних документів до державних реєстрів та інформаційних систем інших державних органів і установ

 

16.1. Електронні примірники судових рішень, засвідчені КЕП, направляються суддями до Єдиного державного реєстру судових рішень у порядку, визначеному Порядком ведення Єдиного державного реєстру судових рішень.

Кожен суддя несе персональну відповідальність за несвоєчасне направлення прийнятих ним рішень до ЄДРСР.

16.2. Надсилання оригіналів електронних документів суду до державних реєстрів та інформаційних систем інших державних органів і установ здійснюється автоматизованою системою в автоматичному режимі відповідно до регламентів, затверджених спільними наказами ДСА України та відповідних державних органів і установ.

 

 

 

 

  1. Відповідальність

 

          17.1. Внесення недостовірних даних в АСДС, допущення інших порушень які могли вплинути або вплинули на розподіл справ і матеріалів між суддями, працівниками суду відповідальними за реєстрацію справ і матеріалів, внесення даних до обліково-статистичних карток, може бути підставою для притягнення до дисциплінарної відповідальності.

 

Додаток 1

Спеціалізація

Категорії справ

Коефіцієнт складності

Адміністративне судочинство

 

 

 

Справи щодо виборчого процесу та референдуму, зокрема щодо

2

 

виборів народних депутатів України, з них

2

 

формування складу виборчих комісій

2

 

висування та реєстрації кандидатів

2

 

уточнення списків виборців

2

 

інформаційного забезпечення виборів

2

 

проведення передвиборної агітації

2

 

оскарження результатів виборів

2

 

виборів Президента України, з них

2

 

формування складу виборчих комісій

2

 

висування та реєстрації кандидатів

2

 

уточнення списків виборців

2

 

інформаційного забезпечення виборів

2

 

проведення передвиборної агітації

2

 

оскарження результатів виборів

2

 

місцевих виборів, з них

2

 

формування складу виборчих комісій

2

 

висування та реєстрації кандидатів

2

 

уточнення списків виборців

2

 

інформаційного забезпечення виборів

2

 

проведення передвиборної агітації

2

 

оскарження результатів виборів

2

 

всеукраїнського та місцевого референдумів, з них

2

 

ініціювання та призначення референдуму

2

 

формування складу комісій із референдуму

2

 

уточнення списків виборців

2

 

проведення агітації під час ініціювання та підготовки референдуму

2

 

оскарження результатів референдуму

2

 

Справи щодо захисту політичних (крім виборчих) та громадянських прав,  зокрема щодо

2

 

забезпечення права особи на звернення до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів

2

 

забезпечення права особи на доступ до публічної інформації

2

 

забезпечення прав на свободу об’єднання у політичні партії та громадські організації

2

 

забезпечення прав на свободу думки і слова

2

 

встановлення обмеження щодо реалізації права на свободу мирних зібрань

2

 

усунення перешкод та заборону втручання у здійснення свободи мирних зібрань

2

 

реалізації владних управлінських функцій у сфері громадянства

2

 

реєстрації актів цивільного стану, крім актів громадянства

2

 

реєстрації та обмеження пересування і вільного вибору місця проживання, з них:

2

 

облік внутрішньо переміщених осіб

2

 

щодо в’їзду (виїзду) на тимчасово окуповану територію

2

 

Справи щодо статусу народного депутата України, депутата місцевої ради, організації діяльності представницьких органів влади, з них

2

 

статусу народного депутата України (крім дострокового припинення повноважень народного депутата України)

2

 

про дострокове припинення повноважень народного депутата України

2

 

про статус депутатів місцевих рад

2

 

Справи з приводу забезпечення функціонування органів прокуратури, адвокатури, нотаріату та юстиції (крім категорій 107000000), зокрема у сфері

2

 

прокуратури

2

 

адвокатури

2

 

нотаріату

2

 

надання безоплатної правничої допомоги

2

 

Справи щодо примусового виконання судових рішень і рішень інших органів

2

 

Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо

2

 

прийняття громадян на публічну службу, з них

2

 

проведення очищення влади (люстрації)

2

 

проходження служби, з них

2

 

проведення очищення влади (люстрації)

2

 

звільнення з публічної служби, з них

2

 

проведення очищення влади (люстрації)

2

 

Справи щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів з них

2

 

оскарження актів, дій чи бездіяльності Президента України

2

 

оскарження актів, дій чи бездіяльності Вищої ради правосуддя, з них:

2

 

про відмову у внесенні Президентові України подання про призначення судді на посаду

2

 

рішень про притягнення до дисциплінарної відповідальності судді

2

 

рішень про притягнення до дисциплінарної відповідальності прокурора

2

 

рішень про звільнення судді з посади

2

 

рішень про тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності

2

 

рішень про продовження строку тимчасового відсторонення судді від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності

2

 

рішень про тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя в порядку дисциплінарної відповідальності

2

 

рішень про переведення судді

2

 

оскарження актів, дій чи бездіяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, з них:

2

 

щодо порушення процедури проведення кваліфікаційного іспиту щодо кандидата на посаду судді

2

 

рішень, ухвалених за результатами проведення кваліфікаційного оцінювання

2

 

оскарження актів, дій чи бездіяльності Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів

2

 

Справи з приводу реалізації державної політики у сфері економіки та публічної фінансової політики, зокрема щодо

2

 

організації господарської діяльності, з них

2

 

державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців

2

 

дозвільної системи у сфері господарської діяльності; ліцензування певних видів підприємницької діяльності; нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності; реалізації державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності; розроблення і застосування національних стандартів, технічних регламентів та процедур оцінки відповідності

2

 

митної справи (крім охорони прав на об’єкти інтелектуальної власності); зовнішньоекономічної діяльності; спеціальних заходів щодо демпінгового та іншого імпорту, у тому числі щодо

2

 

визначення коду товару за УКТЗЕД

2

 

визначення митної вартості товару

2

 

здійснення публічних закупівель, з них

2

 

закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони

2

 

державного регулювання цін і тарифів

2

 

управління об’єктами державної (комунальної) власності, у тому числі про передачу об’єктів права державної та комунальної власності

2

 

реалізації спеціальних владних управлінських функцій в окремих галузях економіки, у тому числі у сфері

2

 

електроенергетики (крім ядерної енергетики); енергозбереження, альтернативних джерел енергії, комбінованого виробництва електричної і теплової енергії

2

 

житлово-комунального господарства; теплопостачання; питного водопостачання

2

 

валютного регулювання і валютного контролю, з них

2

 

за участю органів доходів і зборів

2

 

грошового обігу та розрахунків, з них

2

 

за участю органів доходів і зборів

2

 

бюджетної системи та бюджетного процесу; державного боргу

2

 

державного регулювання ринків фінансових послуг, з них

2

 

операцій із цінними паперами

2

 

гарантування вкладів фізичних осіб

2

 

процедур здійснення контролю Рахунковою палатою, Державною аудиторською службою України, державного фінансового контролю

2

 

Справи з приводу регулюванню містобудівної діяльності та землекористування, зокрема у сфері

2

 

містобудування; архітектурної діяльності

2

 

землеустрою; державної експертизи землевпорядної документації; регулювання земельних відносин, з них

2

 

з питань здійснення публічно-владних управлінських функцій з розпорядження земельними ділянками

2

 

примусового відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності

2

 

державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (у тому числі прав на земельні ділянки)

2

 

Справи з приводу охорони навколишнього природного середовища, зокрема щодо

2

 

забезпечення екологічної безпеки, у тому числі при використанні природних ресурсів; екологічної безпеки поводження з відходами

2

 

особливої охорони природних територій та об’єктів, визначених законом

2

 

Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо

2

 

реалізації податкового контролю

2

 

погашення податкового боргу, з них

2

 

передачі майна у податкову заставу

2

 

застосування адміністративного арешту коштів та/або майна

2

 

стягнення податкового боргу

2

 

адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них

2

 

податку на прибуток підприємств

2

 

податку на доходи фізичних осіб

2

 

податку на додану вартість (крім бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, податку на додану вартість із ввезених на митну територію України товарів (продукції), зупинення реєстрації податкових накладних)

2

 

податку на додану вартість із ввезених на митну територію України товарів (продукції)

2

 

бюджетного відшкодування з податку на додану вартість

2

 

зупинення реєстрації податкових накладних

2

 

акцизного податку, крім акцизного податку із ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції)

2

 

акцизного податку із ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції)

2

 

екологічного податку

2

 

рентної плати, з них

2

 

рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин

2

 

рентної плати за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин

2

 

рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України

2

 

рентної плати за спеціальне використання води;

2

 

рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів

2

 

рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України

2

 

податку на майно, з них

2

 

податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

2

 

транспортного податку

2

 

плати за землю

2

 

туристичного збору

2

 

збору за місця для паркування транспортних засобів

2

 

мита

2

 

звернень органів доходів і зборів, у тому числі щодо

2

 

визнання оспорюваних правочинів недійсними та застосування визначених законодавством заходів, пов’язаних із визнанням правочинів недійсними

2

 

стягнення в дохід держави коштів, отриманих за нікчемними договорами

2

 

припинення юридичної особи (припинення підприємницької діяльності фізичної особи–підприємця)

2

 

трансферного ціноутворення

2

 

збору та обліку єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та інших зборів

2

 

Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо

2

 

управління, нагляду, контролю та інших владних управлінських функцій (призначення, перерахунку та здійснення страхових виплат) у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з них

2

 

загальнообов’язкового державного соціального страхування, у тому числі

2

 

у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності

2

 

від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності

2

 

медичного

2

 

загальнообов’язкового державного страхування на випадок безробіття

2

 

загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, з них

2

 

осіб, звільнених з публічної служби

2

 

дітей війни

2

 

громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

2

 

внутрішньо переміщених осіб

2

 

нагляду та контролю у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування

2

 

соціального захисту (крім соціального страхування), з них

2

 

осіб, звільнених з публічної служби

2

 

дітей війни

2

 

громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

2

 

сімей із дітьми

2

 

осіб з інвалідністю

2

 

внутрішньо переміщених осіб

2

 

праці, зайнятості населення, у тому числі

2

 

праці

2

 

зайнятості населення, з них

2

 

зайнятості осіб з інвалідністю

2

 

внутрішньо переміщених осіб

2

 

публічної житлової політики

2

 

Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо

2

 

запобігання та припинення протиправної діяльності товариств, установ, інших організацій, яка посягає на конституційний лад, права і свободи громадян

2

 

перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, з них

2

 

примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства

2

 

примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України, їхнього затримання

2

 

біженців

2

 

охорони праці

2

 

охорони здоров’я, з них

2

 

медико-соціальної експертизи

2

 

цивільного захисту

2

 

дорожнього руху, транспорту та перевезення пасажирів, з них

2

 

дорожнього руху

2

 

транспорту та перевезення пасажирів

2

 

Інші справи

2

Цивільне судочинство

 

 

 

Справи позовного провадження

 

 

Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них:

5

 

про державну власність

5

 

щодо реєстрації або обліку прав на майно

5

 

щодо визнання незаконним акта, що порушує право власності

5

 

щодо визнання права власності

5

 

щодо усунення перешкод у користуванні майном

5

 

про комунальну власність

5

 

щодо реєстрації або обліку прав на майно

5

 

щодо визнання незаконним акта, що порушує право власності

5

 

щодо визнання права власності

5

 

щодо усунення перешкод у користуванні майном

5

 

про приватну власність, з них:

5

 

щодо реєстрації або обліку прав на майно

5

 

щодо визнання незаконним акта, що порушує право власності

5

 

визнання права власності

5

 

витребування майна із чужого незаконного володіння

5

 

усунення перешкод у користуванні майном

5

 

спори про самочинне будівництво

5

 

про речові права на чуже майно, з них:

5

 

спори про володіння чужим майном

5

 

спори з приводу сервітутів

5

 

Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них:

5

 

спори про припинення права власності на земельну ділянку

5

 

щодо припинення права користування земельною ділянкою, з них

5

 

щодо припинення права оренди

5

 

спори щодо права користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис)

5

 

спори про право користування чужою земельною ділянкою для забудови (суперфіцій)

5

 

визнання незаконним акта, що порушує право власності на земельну ділянку

5

 

визнання права власності на земельну ділянку

5

 

щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою

5

 

що виникають з договорів купівлі-продажу

5

 

що виникають з договорів оренди

5

 

Справи у спорах щодо прав інтелектуальної власності, з них:

5

 

щодо прав на винахід, корисну модель, промисловий зразок

5

 

щодо торговельної марки (знака для товарів і послуг)

5

 

щодо авторських прав

5

 

щодо суміжних прав

5

 

Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них

3

 

купівлі-продажу

3

 

дарування

3

 

оренди

3

 

лізингу

3

 

підряду

3

 

довічного утримання

3

 

надання послуг

3

 

страхування, з них

1

 

спори про відшкодування шкоди, заподіяної від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності

1

 

позики, кредиту, банківського вкладу, з них

1

 

іпотечного кредиту

1

 

споживчого кредиту

1

 

інших видів кредиту

1

 

Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них

1

 

про відшкодування шкоди, з них

1

 

фізичній особі, яка потерпіла від кримінального правопорушення

1

 

завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю фізичної особи, крім відшкодування шкоди на виробництві

1

 

завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, прокуратури або суду

1

 

завданої майну фізичних або юридичних осіб

1

 

завданої порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища

1

 

завданої внаслідок недоліків товарів, робіт (послуг)

1

 

завданої державі внаслідок корупційного правопорушення

1

 

завданої фізичній або юридичній особі внаслідок незаконних рішень, дій або бездіяльності суб’єкта, який здійснює заходи щодо запобігання і протидії корупції

1

 

завданої внаслідок ДТП

1

 

завданої внаслідок вчинення домашнього насильства

1

 

про спонукання виконати або припинити певні дії

3

 

про повернення безпідставно набутого майна (коштів)

3

 

Справи у спорах про захист немайнових прав фізичних осіб, з них

3

 

про захист честі, гідності та ділової репутації, з них:

3

 

до засобів масової інформації

3

 

Справи у спорах, що  виникають із відносин спадкування, з них

3

 

за заповітом

3

 

за законом.

3

 

Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них

3

 

про виселення (вселення)

3

 

про стягнення плати за користування житлом

3

 

про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням

3

 

Справи про визнання необґрунтованими активів та їх витребування

3

 

Справи у спорах, що виникають  із сімейних відносин, з них

3

 

про розірвання шлюбу

1

 

про стягнення аліментів

1

 

про встановлення батьківства або материнства

1

 

про позбавлення батьківських прав

3

 

про визнання шлюбного договору недійсним

3

 

про повернення дітей до країни постійного місця проживання

3

 

надання дозволу на виїзд неповнолітньої дитини за межі України

1

 

Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них

3

 

про поновлення на роботі, з них

3

 

у зв’язку зі звільненням за вчинення дисциплінарного проступку

3

 

у зв’язку з іншими підставами звільнення за ініціативою роботодавця

3

 

про виплату заробітної плати

3

 

про відшкодування матеріальної шкоди, заподіяної працівниками державним підприємству, установі, організації

3

 

Справи у спорах, пов’язаних із застосуванням Закону України «Про захист прав споживачів»

5

 

Справи про звільнення майна з-під арешту (виключення майна з опису)

3

 

Справи наказного провадження

0,8

 

Справи щодо стягнення нарахованої, але не виплаченої працівникові суми заробітної плати

0,8

 

Справи про компенсацію витрат на проведення розшуку відповідача, боржника, дитини або транспортних засобів боржника

0,8

 

Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості

0,8

 

Справи щодо стягнення аліментів у розмірі на одну дитину - однієї чверті, на двох дітей - однієї третини, на трьох і більше дітей - половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину, якщо ця вимога не пов'язана із встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства) та необхідністю залучення інших заінтересованих осіб

0,8

 

Справи щодо стягнення аліментів у твердій грошовій сумі в розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, якщо ця вимога не пов'язана із встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства) та необхідністю залучення інших заінтересованих осіб

0,8

 

Справи щодо повернення вартості товару неналежної якості, якщо є рішення суду, яке набрало законної сили, про встановлення факту продажу товару неналежної якості, ухвалене на користь невизначеного кола споживачів

0,8

 

Справи до юридичної особи або фізичної особи - підприємця про стягнення заборгованості за договором (іншим, ніж про надання житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення), укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі, якщо сума вимоги не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб

0,8

 

Справи окремого провадження

2

 

Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них:

2

 

про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи

2

 

про визнання фізичної особи недієздатною

2

 

про поновлення цивільної дієздатності

2

 

Справи про надання неповнолітній особі повної цивільної дієздатності

2

 

Справи про визнання фізичної особи безвісно відсутньою чи оголошення її померлою

2

 

Справи про скасування рішення про визнання фізичної особи безвісно відсутньою чи оголошення її померлою

2

 

Справи про усиновлення, з них:

2

 

усиновлення громадянами України, що проживають на території України

2

 

усиновлення громадянами України, що проживають за межами території України та іноземцями

2

 

Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них:

2

 

факту народження, з них:

2

 

на тимчасово окупованій території України

2

 

факту смерті, з них:

2

 

на тимчасово окупованій території України

2

 

інших фактів, з них:.

2

 

на тимчасово окупованій території України

2

 

Справи про відновлення прав на втрачені цінні папери на пред’явника та векселі

2

 

Справи про передачу безхазяйної нерухомої речі у комунальну власність

2

 

Справи про визнання спадщини відумерлою

2

 

Справи про надання особі психіатричної допомоги у примусовому порядку

2

 

Справи про обов’язкову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу

2

 

Справи про розкриття банком інформації, яка містить банківську таємницю, щодо юридичних та фізичних осіб

2

 

Справи, що виникають із сімейних правовідносин, з них:

2

 

про надання права на шлюб

2

 

про розірвання шлюбу за заявою подружжя, яке має дітей

2

 

про розірвання шлюбу за заявою подружжя, якщо один з нього засуджений до позбавлення волі

2

 

про встановлення режиму окремого проживання за заявою подружжя

2

 

Справи про видачу і продовження обмежувального припису

2

 

Справи про оскарження рішень третейських судів

2

 

Справи про оспорювання рішень міжнародних арбітражів

2

 

Справи про визнання та надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду

2

 

Справи щодо визнання рішення іноземного суду, що не підлягає примусовому виконанню

2

 

Справи про визнання та надання дозволу на примусове виконання рішення міжнародного комерційного арбітражу, з них:

2

 

про визнання і надання дозволу на добровільне виконання рішення міжнародного комерційного арбітражу

2

 

про надання дозволу на виконання рішення міжнародного комерційного арбітражу, якщо місце арбітражу знаходиться на території України

2

 

Справи за заявою про надання дозволу на примусове виконання рішень третейських судів

2

 

Інші справи

2

Кримінальне судочинство

 

 

Слідчий суддя

Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про

1

 

привід

1

 

накладення грошового стягнення

1

 

скасування накладення грошового стягнення

1

 

тимчасове обмеження у користуванні спеціальним правом

1

 

продовження строку тимчасового обмеження у користуванні спеціальним правом

1

 

встановлення процесуальних строків

1

 

відсторонення від посади

1

 

продовження строку відсторонення від посади

1

 

поміщення особи до приймальника-розподільника для дітей

1

 

скасування поміщення особи до приймальника-розподільника для дітей

1

 

продовження поміщення особи до приймальника-розподільника для дітей

1

 

проведення експертизи

1

 

застосування запобіжних заходів

1

 

 

особисте зобов'язання

1

 

 

особиста порука                             

1

 

 

тримання під вартою                                      

1

 

 

домашній арешт                

1

 

 

застава                                                       

1

 

 

передання неповнолітнього під нагляд батьків, опікунів чи піклувальників

1

 

 

передання неповнолітнього, який виховується в дитячій установі  під нагляд  адміністрації  цієї установи

1

 

зміну запобіжного заходу

1

 

скасування запобіжного заходу

1

 

продовження строку тримання особи під домашнім арештом

1

 

звернення застави в дохід держави

1

 

дозвіл на затримання з метою приводу

1

 

застосування запобіжного заходу після затримання особи без ухвали про дозвіл на затримання

1

 

продовження строків тримання під вартою

1

 

проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

1

 

проникнення до житла чи іншого володіння особи

1

 

тимчасовий доступ до речей і документів

1

 

арешт майна

1

 

скасування арешту майна

1

 

інші клопотання

1

 

проведення негласної слідчої дії

х

Слідчий суддя

Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування

3

 

бездіяльність слідчого, прокурора

3

 

 

стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань

3

 

рішення слідчого, прокурора про зупинення досудового розслідування

3

 

рішення слідчого про закриття кримінального провадження

3

 

рішення прокурора про закриття кримінального провадження

3

 

рішення прокурора, слідчого про відмову у визнанні потерпілим

3

 

рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора при застосуванні заходів безпеки

3

 

рішення слідчого, прокурора про відмову в задоволенні клопотання про проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій

3

 

рішення слідчого, прокурора про зміну порядку досудового розслідування та продовження його згідно з правилами, передбаченими главою 39 КПК

3

 

інші скарги

3

 

Кримінальне провадження з обвинувальним актом (у розрізі статей Кримінального кодексу України)

 

 

Злочини проти основ національної безпеки України

10

 

Злочини проти життя та здоров’я особи

7

 

Злочини проти волі, честі та гідності особи

7

 

Злочини проти статевої свободи та статевої недоторканності особи

10

 

Злочини проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина

5

 

Злочини проти власності

5

 

Злочини у сфері господарської діяльності

6

 

Злочини проти довкілля

4

 

Злочини проти громадської безпеки

6

 

Злочини проти безпеки виробництва

4

 

Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту

7

 

Злочини проти громадського порядку та моральності

5

 

Злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров'я населення

7

 

Злочини у сфері охорони державної таємниці, недоторканності державних кордонів, забезпечення призову та мобілізації

6

 

Злочини проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування та об'єднань громадян

6

 

Злочини у сфері використання електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем та комп'ютерних мереж і мереж електрозв'язку

4

 

Злочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг

9

 

Злочини проти правосуддя

5

 

Злочини проти встановленого порядку несення військової служби (військові злочини)

7

 

Злочини проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку

9

 

Інші злочини

 

 

Кримінальне провадження щодо неповнолітніх (у розрізі  статей Кримінального кодексу України)

7

 

Кримінальне провадження у формі приватного обвинувачення (у розрізі  статей Кримінального кодексу України)

1

 

Кримінальне провадження з клопотанням про застосування примусових заходів виховного характеру (у розрізі  статей Кримінального кодексу України)

3

 

Кримінальне провадження  з клопотанням про застосування примусових заходів медичного характеру (у розрізі  статей Кримінального кодексу України)

3

 

Кримінальне провадження з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності (у розрізі  статей Кримінального кодексу України)

2

 

Кримінальне провадження, яке містить відомості, що становлять державну таємницю (у розрізі  статей Кримінального кодексу України)

-

 

Кримінальне провадження з клопотанням про розгляд обвинувального акта у спрощеному провадженні (у розрізі  статей Кримінального кодексу України)

2

 

Кримінальне провадження щодо окремої категорії осіб  

10

 

Кримінальне провадження на підставі угод (у розрізі  статей Кримінального кодексу України)

2

 

Кримінальне провадження на території дипломатичних представництв, консульських установ України, на повітряному, морському чи річковому судні, що перебуває за межами України під прапором або з розпізнавальним знаком України, якщо це судно приписано до порту, розташованого в Україні (у розрізі  статей Кримінального кодексу України)

10

 

Кримінальні справи, матеріали (1960 р.)

10

 

Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях

1

 

про відстрочку виконання вироку

1

 

про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання

1

 

про заміну невідбутої частини покарання більш м’яким

1

 

про звільнення від відбування покарання вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років

1

 

про направлення для відбування покарання жінок, звільнених від відбування покарання внаслідок їх вагітності або наявності дітей віком до трьох років

1

 

про звільнення від покарання за хворобою

1

 

про застосування до засуджених примусового лікування

1

 

про припинення примусового лікування

1

 

про направлення звільненого від покарання з випробуванням для відбування покарання, призначеного вироком

1

 

про звільнення від призначеного покарання з випробовуванням після закінчення іспитового строку

1

 

про заміну покарання відповідно до частини 5 статті 53, частини 3 статті 57, частини 1 статті 58, частини 1 статті 62 Кримінального кодексу України

1

 

про застосування покарання за наявності кількох вироків

1

 

про тимчасове залишення засудженого у слідчому ізоляторі або переведення засудженого з арештного дому, виправного центру, дисциплінарного батальйону або колонії до слідчого ізолятора для проведення відповідних процесуальних дій під час досудового розслідування кримінальних правопорушень, вчинених іншою особою або цією самою особою, за які вона не була засуджена, чи у зв’язку з розглядом справи в суді

1

 

про звільнення від покарання і пом’якшення покарання у випадках, передбачених частинами 2 і 3 статті 74 Кримінального кодексу України

1

 

про застосування заходу стягнення до осіб, позбавлених волі, у виді переведення засудженого до приміщення камерного типу (одиночної камери)

1

 

інші питання про всякого роду сумніви і протиріччя, що виникають при виконанні вироку

1

 

про застосування амністії

1

 

про зняття судимості

1

 

про установлення, припинення адміністративного нагляду

1

 

про застосування обмежень, зміну обсягу обмежень особам, яким установлено адміністративний нагляд

1

 

про скасування або зміну примусових заходів медичного характеру

1

 

про приведення вироку у відповідність до нового закону, який звільняє від покарання або пом’якшує його

1

 

про скасування вироку, яким затверджена угода, з підстав невиконання умов угоди

1

 

інші

1

 

Провадження в порядку надання міжнародної правової допомоги

7

 

Інші справи та матеріали

7

Адміністративні правопорушення

 

 

 

Адміністративні правопорушення в галузі охорони праці і здоров’я населення (у розрізі статей Кодексу України про адміністративні правопорушення)

1

 

Адміністративні правопорушення, що посягають на власність (у розрізі статей Кодексу України про адміністративні правопорушення)

1

 

Адміністративні правопорушення у сфері охорони природи, використання природних ресурсів, охорони культурної спадщини (у розрізі статей Кодексу України про адміністративні правопорушення)

1

 

Адміністративні правопорушення в промисловості, будівництві та у сфері використання паливно-енергетичних ресурсів (у розрізі статей Кодексу України про адміністративні правопорушення)

1

 

Адміністративні правопорушення у сільському господарстві, порушення ветеринарно-санітарних правил  (у розрізі статей Кодексу України про адміністративні правопорушення)

1

 

Адміністративні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв’язку (у розрізі статей Кодексу України про адміністративні правопорушення)

3

 

Адміністративні правопорушення в галузі житлових прав громадян, житлово-комунального господарства та благоустрою (у розрізі статей Кодексу України про адміністративні правопорушення)  

1

 

Адміністративні правопорушення в галузі торгівлі, громадського харчування, сфері послуг, в галузі фінансів і підприємницькій діяльності (у розрізі статей Кодексу України про адміністративні правопорушення)

1

 

Адміністративні правопорушення в галузі стандартизаці, якості продукції, метрології та сертифікації (у розрізі статей Кодексу України про адміністративні правопорушення)

1

 

Адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією (у розрізі статей Кодексу України про адміністративні правопорушення)

3

 

Військові адміністративні правопорушення (у розрізі статей Кодексу України про адміністративні правопорушення)

2

 

Адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку (у розрізі статей Кодексу України про адміністративні правопорушення)

1

 

Адміністративні правопорушення, що посягають на встановлений порядок управління  (у розрізі статей Кодексу України про адміністративні правопорушення)

1

 

Адміністративні правопорушення, що посягають на здійснення народного волевиявлення та встановлений порядок його забезпечення (у розрізі статей Кодексу України про адміністративні правопорушення)

1

 

Справи про порушення митних правил, які підлягають розгляду в судовому порядку (у розрізі статей Митного кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, передбачені іншими законодавчими чи нормативними актами)

1

 

Справи в порядку виконання судових рішень у справах про адміністративні правопорушення

1

 

 

 

 

 

 

Процесуальні питання

 

 

 

 

Заява про забезпечення позову або доказів

1

 

Заява про відвід судді

1

 

Заява про виправлення помилки у судовому рішенні

1

 

Заява про роз’яснення судового рішення

1

 

Заява про ухвалення додаткового рішення

1

 

Заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами

1

 

Заява про перегляд судового рішення за виключними обставинами

1

 

Заява про відновлення втраченого провадження

1

 

Заява про відстрочку або розстрочку виконання судового рішення

1

 

Заява про заміну сторони виконавчого провадження

1

 

Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб)

1

 

Виконання судових доручень іноземних судів

1

 

Заява про скасування судового наказу

1